خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمیتوان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 235

آيين‌نامه نحوه پذيرش برگزيدگان المپيادهاي علمي و جشنواره‌هاي دانش‌آموزي در رشته‌هاي علوم پزشكي

0 Votes05 

مقدمه :

در اجراي بند 3 ماده 2 آيين‌نامه تشكيل شوراي هدايت استعدادهاي درخشان در وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي مورخ 18/8/82 و به منظور پذيرش و تسهيل در ادامه تحصيل دانش‌آموزان برگزيده و خلاق اين آيين‌نامه تدوين و اجرا مي‌گردد . در اين آيين‌نامه به شوراي هدايت استعدادهاي درخشان وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي به اختصار " شورا " اطلاق مي‌گردد .

ماده 1 : برگزيدگان المپيادهاي علمي كشوري بخش دانش‌آموزي و برگزيدگان جشنواره جوان خوارزمي و مسابقات معتبــر بين‌المللي با ارائــه گواهي معتبــر مي‌توانند در دوره تحصيلي كارداني ، كارشناسي‌پيوسته و دكتـراي‌عمــــومي ( پزشكي ، دندانپزشكي و داروسازي ) به شرح ذيل برگزيده شوند .

الف ـ دارندگان مدال طلاي المپيادهاي علمي كشوري در بخش دانش‌آموزي ( رياضي ـ فيزيك ـ شيمي ـ زيست‌شناسي و كامپيوتر ) بدون كنكور و به طور مستقيم در رشته موردتقاضا ( مازاد بر ظرفيت ) پذيرفته شود .

ب ـ نفرات اول تا سوم  برگزيدگان جشنواره جوان خوارزمي و مسابقات و جشنواره‌هاي علمي داخلي و بين‌المللي به شرط شركت در آزمون سراسري و كسب حدنصاب نمره علمي بر اساس توزيع امتياز مربوطه در رشته / محل موردتقاضا ( مازاد بر ظرفيت ) پذيرفته شود .

تبصره 1: توزيع امتياز براي برگزيدگان مشمول بند ب ماده 1 به شرح ذيل مي‌باشد :

1- نفر اول كسب حدنصاب نمره علمي برابر 85% آخرين نفر گزينش آزاد در همان رشته/محل

2- نفر دوم كسب حدنصاب نمره علمي برابر 90% آخرين نفر گزينش آزاد در همان رشته/محل

3- نفر سوم كسب حدنصاب نمره علمي برابر 95% آخرين نفر گزينش آزاد در همان رشته/محل

تبصره 2 : افراد مشمول اين ماده براي كسب پذيرش ورود به هر دوره تحصيلي بايد علاوه بر مدارك موردنياز اسناد دال بر برگزيده‌شدن خود را برحسب مورد به سازمان سنجش ارائه دهند . اين گواهي بايد در مورد المپيادهاي علمي به تائيد بالاترين مقام مسئول باشگاه دانش‌پژوهان جوان و براي جشنواره جوان خوارزمي به تائيد بالاترين مقام مسئول مركز تحقيقات سياست علمي كشور رسيده باشد .

تبصره3 : سازمان سنجش دستورالعمل اجرائي نحوه پذيرش دانش‌آموزان موضوع اين ماده را ظرف مدت 3 ماه از طريق تاريخ ابلاغ اين آيين‌نامه تهيه و پس از تائيد شورا به نحو مقتضي به اطلاع داوطلبان مي‌رساند .

تبصره 4: تشخيص اعتبار علمي مسابقات بين‌المللي و جشنواره‌هاي داخلي برحسب مورد برعهده شورا مي‌باشد . شورا موظف است شاخص‌هاي موردقبول بودن جشنواره‌هاي داخلي و مسابقات علمي بين‌المللي را تعيين و تصويب نمايد .

 

تبصره 5 : هر داوطلب به ازاي هر بار برگزيده‌شدن در جشنواره‌ها و مسابقات علمي مندرج در اين ماده فقط يكبار مي‌تواند از امتياز مربوط براي پذيرش استفاده نمايد .

تبصره 6 : ساير مظاهر عملكرد استثنائي دانش‌آموزي با تصويب شورا ، مي‌توانند از مزاياي اين آيين‌نامه بهره‌مند گردند .

تبصره 7 : در مواردي كه يك تيم در جشنواره‌ها و مسابقات علمي داخلي و بين‌لمللي برگزيده شده باشد ارائه امتياز به نفرات اول تا آخر تيم بر اساس ضرائب مربوطه مشابه مقالات اعضاي هيات‌علمي در آئيـن‌نامه ارتقاي دانشگاه‌ها تعيين و توزيع مي‌گردد .

اين آيين نامه در 1 ماده و 7 تبصره تهيه گرديده و در تاريخ 7/10/82 در جلسه شوراي هدايت استعدادهاي درخشان وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي مورد تصويب قرار گرفت و از تاريخ ابلاغ  قابل اجراست .

مطالب منتحب

کارگاه روش تحقیق
از پروپوزال تا پایان نامه (مراحل، راهنمایی های لازم و فرم های مربوطه)

در طول دوره تحصیلی داکترای عمومی دندانپزشکی، هر دانشجو باید یک پایان نامه بنویسد. هشت واحد در قالب چهار رساله برای پایان نامه در نظر گرفته شده است. در این بخش راهنمایی هایی که برای گذراندن هریک از این واحدهای درسی لازم است، به صورت مفصل ارائه می شود. همچنین مطالبی نیز در مورد نحوه چاپ مقاله و گرفتن نمره کامل نیز آورده شده است.

Read More

Impact Factor یا عامل تاثیر چیست؟

(برای دسترسی به IF مجلات دندانپزشکی ISI اینجا را کلیک کنید.)

 
در این مقاله ضمن تعریف impact factor، نحوه محاسبه و نکاتی درباره اعتبار و نحوه استناد به آن توضیح داده می شود.

Read More

تشویقی مقالات (مبلغی که بابت انتشار هر مقاله توسط دانشگاه پرداخت می شود)

در این بخش مبلغی که توسط معاونت پژوهشی دانشگاه در ازاء چاپ مقاله به نویسندگان به عنوان تشویقی داده می شود و را دریافت آن نوشته شده است.

Read More

چگونه یک مقاله مقاله مروری بنویسیم (مقاله آموزشی)

در این بخش، یک مقاله آموزشی که در آن نحوه نوشتن مقاله مروری و مراحل مختلف کار توضیح داده شده است، برای دانلود قرار دارد.

Read More

راهنمای جامع تحقیقات برای دانشجویان

دفتر استعدادهای درخشان، براساس تجربیات دانشجویان ترم های بالاتر راهنمای زیر را برای کلیه دانشجویان دانشکده تنظیم کرده است.در این بخش این راهنمایی ها به صورت مرحله به مرحله به همراه توضیحات مربوطه، قرار داده شده است.

Read More

آموزش پروپوزال نویسی

(بروز رسانی در 11 خرداد 92)

 در این بخش دو جزوه آموزشی کاربردی به عنوان راهنمای تکمیل پرپوزال پیشنهاد طرح تحقیقاتی برای دانلود قرار داده شده است.

Read More

راهنمای دریافت متن کامل مقالات (Fulltext)

با توجه به مشکلاتی که در حال احضر برای دریافت متن کامل مقالات وجود دارد، در این مقاله سعی کردیم با معرفی راه های مختلف و وبسایت ها، دانشجویان را در زمینه دریافت متن کامل مقالات راهنمایی کنیم.

Read More

medical-proposal

خبرنامه دفتر استعدادهای درخشان

خبرنامه سایت، شامل آخرین اخبار مربوط به استعدادهای درخشان و تازه های آموزشی و پژوهشی وبسایت برای دانشجویان و اهالی پژوهش است. تعداد ایمیل های ارسالی یک یا دو ایمیل در ماه است و شما هر زمانی که بخواهید میتوانید ایمیل خود را از لیست حذف کنید.


برای اشتراک خبرنامه ایمیلتان کافی استتماس با ما

آدرس: تهران، ولنجک، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشکده دندانپزشکی، طبقه پنجم، دفتر استعدادهای درخشان Website:GTDS.ir Email:admin at GTDS dot ir

همچنین می تواندید از طریق فرم تماس با ما مکاتبه کنید.