خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمیتوان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 235

درباره طرح مسابقه Case Discussion

0 Votes05 

امروزه در اکثر بخش های دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، هر هفته جلسات بحث وگزارش مواردی که تحت درمان قرار گرفته اند برگزار می شود. در این جلسات با ارائه نظرات مختلف و بحث درباره بیماری مورد نظر تبادل اطلاعاتی بسیار خوبی بین استادان صورت می گیرد. با توجه به اینکه برای آگاهی از این موارد باید حتما در جلسات حضور داشت، ندرتا دانشجویان در این جلسات حاضر می شوند و از این آموزش بهره مند می شوند واین جلسات بیشتر به دستیاران مربوط می شود. بنابراین به نظر می رسد باید راهکارهایی برای استفاده بیشتر استادان و دانشجویان فراهم شود. یکی از این راهکارها معرفی این موارد در دنیای مجازی می باشد که این امکان را به دانشجویان می دهد بدون حضور در جلسات در یک بحث آموزشی شرکت نمایند. بدین منظور راه اندازی سایتی که بتواند به شیوه مناسبی این موارد را معرفی نماید ضروری به نظر می رسد. علاوه بر این امروزه یکی از روش های نوین آموزش، آموزش الکترونیکی یا آموزش از راه دور می باشد. این روش آموزش در مقایسه با سایر روش های آموزشی کم هزینه تر بوده و گسترش بی وقفه آن در جهان ضرورت آن را نشان می دهد. با اجرای این طرح آموزش نحوه برخورد، تشخیص و درمان بیماری های مختلف در همه جا، هر زمان و برای همه دانشجویان وجود دارد و هر فرد مطابق با نیاز خود از آموزش بهره مند می شود. علاوه بر این در این طرح تعامل یک به یک یا یک به چند که در کلاس های درسی بین استاد-دانشجو و یا دانشجو-دانشجو وجود دارد بسیار گسترده می شود و استادان و دانشجویان بیشتری در این تعامل شرکت می کنند. از طرف دیگر با بایگانی شدن این مباحث، امکان دسترسی به آنها بعد از چند ماه و بهره مندی از آنها برای دانشجویان وجود دارد. محیط مجازی محیطی مناسب برای معرفی و بحث در مورد بیماران عمومی یا اورژانس است.

لذا هدف از این طرح ارائه برنامه ای برای راه اندازی یک سایت اینترنتی جهت ارائه و بحث در مورد 1)تشخیص و ارائه طرح درمان برای بیماران دندانپزشکی 2)برخورد با موارد مشکل یا نادر 3)موارد اخلاقی و 4) کنترل بیماران با مشکل پزشکی واورژانسها  است. با اجرای این طرح می توان امید داشت که دانشجویان ضمن یادگیری این مباحث، به مطالعه برای یافتن پاسخ مناسب و شکرت در مباحث مجازی هم علاقه مند شوند.

poster

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب منتحب

کارگاه روش تحقیق
از پروپوزال تا پایان نامه (مراحل، راهنمایی های لازم و فرم های مربوطه)

در طول دوره تحصیلی داکترای عمومی دندانپزشکی، هر دانشجو باید یک پایان نامه بنویسد. هشت واحد در قالب چهار رساله برای پایان نامه در نظر گرفته شده است. در این بخش راهنمایی هایی که برای گذراندن هریک از این واحدهای درسی لازم است، به صورت مفصل ارائه می شود. همچنین مطالبی نیز در مورد نحوه چاپ مقاله و گرفتن نمره کامل نیز آورده شده است.

Read More

Impact Factor یا عامل تاثیر چیست؟

(برای دسترسی به IF مجلات دندانپزشکی ISI اینجا را کلیک کنید.)

 
در این مقاله ضمن تعریف impact factor، نحوه محاسبه و نکاتی درباره اعتبار و نحوه استناد به آن توضیح داده می شود.

Read More

تشویقی مقالات (مبلغی که بابت انتشار هر مقاله توسط دانشگاه پرداخت می شود)

در این بخش مبلغی که توسط معاونت پژوهشی دانشگاه در ازاء چاپ مقاله به نویسندگان به عنوان تشویقی داده می شود و را دریافت آن نوشته شده است.

Read More

چگونه یک مقاله مقاله مروری بنویسیم (مقاله آموزشی)

در این بخش، یک مقاله آموزشی که در آن نحوه نوشتن مقاله مروری و مراحل مختلف کار توضیح داده شده است، برای دانلود قرار دارد.

Read More

راهنمای جامع تحقیقات برای دانشجویان

دفتر استعدادهای درخشان، براساس تجربیات دانشجویان ترم های بالاتر راهنمای زیر را برای کلیه دانشجویان دانشکده تنظیم کرده است.در این بخش این راهنمایی ها به صورت مرحله به مرحله به همراه توضیحات مربوطه، قرار داده شده است.

Read More

آموزش پروپوزال نویسی

(بروز رسانی در 11 خرداد 92)

 در این بخش دو جزوه آموزشی کاربردی به عنوان راهنمای تکمیل پرپوزال پیشنهاد طرح تحقیقاتی برای دانلود قرار داده شده است.

Read More

راهنمای دریافت متن کامل مقالات (Fulltext)

با توجه به مشکلاتی که در حال احضر برای دریافت متن کامل مقالات وجود دارد، در این مقاله سعی کردیم با معرفی راه های مختلف و وبسایت ها، دانشجویان را در زمینه دریافت متن کامل مقالات راهنمایی کنیم.

Read More

medical-proposal

خبرنامه دفتر استعدادهای درخشان

خبرنامه سایت، شامل آخرین اخبار مربوط به استعدادهای درخشان و تازه های آموزشی و پژوهشی وبسایت برای دانشجویان و اهالی پژوهش است. تعداد ایمیل های ارسالی یک یا دو ایمیل در ماه است و شما هر زمانی که بخواهید میتوانید ایمیل خود را از لیست حذف کنید.


برای اشتراک خبرنامه ایمیلتان کافی استتماس با ما

آدرس: تهران، ولنجک، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشکده دندانپزشکی، طبقه پنجم، دفتر استعدادهای درخشان Website:GTDS.ir Email:admin at GTDS dot ir

همچنین می تواندید از طریق فرم تماس با ما مکاتبه کنید.