خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمیتوان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 235

انتشار دومین شماره مجله دانشجویی دفتر استعدادهای درخشان

انتشار دومین شماره مجله دانشجویی دفتر استعدادهای درخشان - 5.0 out of 5 based on 1 vote
1 Vote5.05 

دومین شماره مجله علمی دانشجویی دفتر استعداد های درخشان منتشر شد. این شماره تفاوت های بسیاری با شماره پیشین دارد. کلیه مقالات این شماره داوری شده اند و مقالات با فرمت صحیح و به همراه چکیده انگلیسی منتشر شده اند.
دریافت نسخه آنلاین مجله
ارسال مقاله برای شماره های آتی

 

این شماره با همت و پیگیری آقای دکتر معتمدیان و با زحمات خانم داوری و با حمایت آقای دکتر اقبال، آقای دکتر خجسته و آقای دکتر کدخدازاده تهیه شده است. امید است این مجله مورد توجه دانشجویان و اساتید قرار گیرد.

 

 

مقدمه جناب آقای دکتر اقبال (ریاست محترم دانشکده دندانپزشکی):
به همت دو تن از معاونین جوان و با همت دانشکده جنابان آقایان دکتر آرش خجسته معاونت محترم پژوهشی و دکتر مهدی کدخدازاده معاونت محترم دانشجویی، مجله علمی دانشجویی دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی به زیور طبع آراسته و نشر خواهد یافت. با تاکید بر اهمیت امر طبع و نشر در دانشگاه‌ها و نقشی که در گسترش و ثبت علم دارند به این نکته اشاره می‌نمایم که نشر مجله علمی دانشجویی اهمیتی مضاعف دارد چرا که:
اولاٌ در دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی و اکثر دانشکده‌های دندانپزشکی کشور دانشجویان زبده، باهوش، فعال و علاقه‌مند به پژوهش و تحقیق وجود دارند که در بسیاری از موارد در طول دوره تحصیلی کارهای پژوهشی مهم و مقالات جالب و قابل توجهی را ارائه می‌دهند.
ثانیاٌ بسیاری از کارهای پژوهشی در دانشگاه‌ها با کمک و مشارکت موثر و شایسته دانشجویان و دستیاران انجام می‌شود به نحوی که در بیشتر طرح‌های تحقیقاتی و مقالات منتشر شده اسم یک یا چند دانشجو یا دستیار به عنوان همکار مجری یا نویسنده ذکر می‌شود.
بی‌شک این دلایل به همراه تشویق و ترغیب دانشجویان عزیز و فراهم نمودن زمینه مناسب برای فعالیت بیشتر و بهتر قشر دانشجو و دستیار، هدف این دو استاد بزرگوار بوده است. اینجانب ضمن تشکر از ایشان و تمامی دست اندرکاران در این مهم، حمایت کامل دانشکده را از این کار علمی و فرهنگی اعلام نموده، خوشحالی خود را ابراز می‌نمایم. در مرور سرگذشت علمی یکی از بزرگترین و مشهورترین اساتید و دانشمندان رشته دندانپزشکی در ابتدای کار ایشان مقاله‌ای را یافتم که در یک مجله دانشجویی دانشگاه به چاپ رسیده بود و ایشان چاپ همان را موثر در ورود شان به کارهای پژوهشی و انتشارات بعدی خود می‌دانستند. آرزو می‌کنم این مجله نیز بتواند برای تعدادی از جوانان مستعد و علاقه‌مند کشور نقش مشوق و راهنما را داشته باشد. امیدوارم دانشجویان عزیز و علاقه‌مند ضمن استقبال از نشر مقالات علمی‌شان بر تلاش‌های خود در این زمینه بیفزایند و این مجله نهالی باشد که در آینده ثمرات آن نصیب نویسندگان مقالات، دانشگاه‌ها و مردم شود. انشاالله

 

 

jeld-issue2

 

مطالب منتحب

کارگاه روش تحقیق
از پروپوزال تا پایان نامه (مراحل، راهنمایی های لازم و فرم های مربوطه)

در طول دوره تحصیلی داکترای عمومی دندانپزشکی، هر دانشجو باید یک پایان نامه بنویسد. هشت واحد در قالب چهار رساله برای پایان نامه در نظر گرفته شده است. در این بخش راهنمایی هایی که برای گذراندن هریک از این واحدهای درسی لازم است، به صورت مفصل ارائه می شود. همچنین مطالبی نیز در مورد نحوه چاپ مقاله و گرفتن نمره کامل نیز آورده شده است.

Read More

Impact Factor یا عامل تاثیر چیست؟

(برای دسترسی به IF مجلات دندانپزشکی ISI اینجا را کلیک کنید.)

 
در این مقاله ضمن تعریف impact factor، نحوه محاسبه و نکاتی درباره اعتبار و نحوه استناد به آن توضیح داده می شود.

Read More

تشویقی مقالات (مبلغی که بابت انتشار هر مقاله توسط دانشگاه پرداخت می شود)

در این بخش مبلغی که توسط معاونت پژوهشی دانشگاه در ازاء چاپ مقاله به نویسندگان به عنوان تشویقی داده می شود و را دریافت آن نوشته شده است.

Read More

چگونه یک مقاله مقاله مروری بنویسیم (مقاله آموزشی)

در این بخش، یک مقاله آموزشی که در آن نحوه نوشتن مقاله مروری و مراحل مختلف کار توضیح داده شده است، برای دانلود قرار دارد.

Read More

راهنمای جامع تحقیقات برای دانشجویان

دفتر استعدادهای درخشان، براساس تجربیات دانشجویان ترم های بالاتر راهنمای زیر را برای کلیه دانشجویان دانشکده تنظیم کرده است.در این بخش این راهنمایی ها به صورت مرحله به مرحله به همراه توضیحات مربوطه، قرار داده شده است.

Read More

آموزش پروپوزال نویسی

(بروز رسانی در 11 خرداد 92)

 در این بخش دو جزوه آموزشی کاربردی به عنوان راهنمای تکمیل پرپوزال پیشنهاد طرح تحقیقاتی برای دانلود قرار داده شده است.

Read More

راهنمای دریافت متن کامل مقالات (Fulltext)

با توجه به مشکلاتی که در حال احضر برای دریافت متن کامل مقالات وجود دارد، در این مقاله سعی کردیم با معرفی راه های مختلف و وبسایت ها، دانشجویان را در زمینه دریافت متن کامل مقالات راهنمایی کنیم.

Read More

medical-proposal

خبرنامه دفتر استعدادهای درخشان

خبرنامه سایت، شامل آخرین اخبار مربوط به استعدادهای درخشان و تازه های آموزشی و پژوهشی وبسایت برای دانشجویان و اهالی پژوهش است. تعداد ایمیل های ارسالی یک یا دو ایمیل در ماه است و شما هر زمانی که بخواهید میتوانید ایمیل خود را از لیست حذف کنید.


برای اشتراک خبرنامه ایمیلتان کافی استتماس با ما

آدرس: تهران، ولنجک، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشکده دندانپزشکی، طبقه پنجم، دفتر استعدادهای درخشان Website:GTDS.ir Email:admin at GTDS dot ir

همچنین می تواندید از طریق فرم تماس با ما مکاتبه کنید.