خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمیتوان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 235

کارگاه آموزشی روش تحقیق - 25و26 آبان

0 Votes05 

روش تحقیق در واقع یک روش علمی برای یافتن پاسخ پرسش هایی است که برای انسان مطرح می شود. بحث روش تحقیق بسیار گسترده است و برای تسلط بر این مبحث، نیاز به گذراندن دوره های بسیاری وجود دارد. اما نکته ای که وجود دارد این است که دانشجو برای شروع تحقیق نیازی به تسلط بر کل مبحث ندارد و می تواند با داشتن دانش مقدماتی، ادامه راه را با کمک اساتید و کتاب های راهنما بپیماید.
در کارگاه روش تحقیق هدف آشنایی مقدماتی دانشجویان با پروپوزال و مقاله است. در روز اول کارگاه بخش های مختلف پروپوزال تشریح می شود و نکات ضروری برای نوشتن هر بخش آموزش داده می شود. و در روز دوم نگاهی دوباره خواهیم داشت به پروپوزال نویسی و راه رسیدن از یک پروپوزال به مقاله و نکات نوشتن یک مقاله خوب شرح داده می شود.
در کارگاه عملی، دانشجویان در گروه های چند نفری و زیر نظر اساتید با تجربه، شروع به نوشتن یک نمونه پروپوزال خواهند کرد و در واقع آنچه را آموخته اند به صورت عملی در قالب یک نمونه پیاده خواهند کرد. به این امید که این توانایی را کسب کنند تا در آینده بتوانند به خوبی از عهده نوشتن پروپوزال برآیند و فعالیت های پژوهشی خود را آغاز کنند.


تذکر: ظرفیت کارگاه عملی محدود است و اولویت با دانشجویانی است که زودتر ثبت نام کنند.


تذکر: در صورت پر شدن ظرفیت کارگاه عملی، دانشجویان باز هم می توانند در کارگاه تئوری شرکت کنند و در نهایت گواهی شرکت در کارگاه تئوری را نیز کسب کنند.


تذکر: اولویت های پژوهشی دفتر استعدادهای درخشان و نحوه آغاز فعالیت های پژوهشی در دانشکده و طرح های تحقیقاتی دانشجویی، در روز پنجشنبه ساعت 8 الی 8:45 تشریح خواهند شد. لذا به دانشجویانی که علاقمند به آغاز فعالیت پژوهشی هستند توصیه می شود در این جلسه شرکت کنند.

 

ثبت نام: برای ثبت نام حداکثر تا روز سه شنبه 23 آبان به دفتر آموزش (خانم زمانی) مراجعه نمایید.

 

شرکت کلیه دانشجویان در کارگاه تئوری مجاز است، و ثبت نام کارگاه تئوری تنها جهت دریافت پکیج آموزشی و گواهی شرکت در کارگاه است.

 

workshop program1

 

workshop program2

 

research workshop

مطالب منتحب

کارگاه روش تحقیق
از پروپوزال تا پایان نامه (مراحل، راهنمایی های لازم و فرم های مربوطه)

در طول دوره تحصیلی داکترای عمومی دندانپزشکی، هر دانشجو باید یک پایان نامه بنویسد. هشت واحد در قالب چهار رساله برای پایان نامه در نظر گرفته شده است. در این بخش راهنمایی هایی که برای گذراندن هریک از این واحدهای درسی لازم است، به صورت مفصل ارائه می شود. همچنین مطالبی نیز در مورد نحوه چاپ مقاله و گرفتن نمره کامل نیز آورده شده است.

Read More

Impact Factor یا عامل تاثیر چیست؟

(برای دسترسی به IF مجلات دندانپزشکی ISI اینجا را کلیک کنید.)

 
در این مقاله ضمن تعریف impact factor، نحوه محاسبه و نکاتی درباره اعتبار و نحوه استناد به آن توضیح داده می شود.

Read More

تشویقی مقالات (مبلغی که بابت انتشار هر مقاله توسط دانشگاه پرداخت می شود)

در این بخش مبلغی که توسط معاونت پژوهشی دانشگاه در ازاء چاپ مقاله به نویسندگان به عنوان تشویقی داده می شود و را دریافت آن نوشته شده است.

Read More

چگونه یک مقاله مقاله مروری بنویسیم (مقاله آموزشی)

در این بخش، یک مقاله آموزشی که در آن نحوه نوشتن مقاله مروری و مراحل مختلف کار توضیح داده شده است، برای دانلود قرار دارد.

Read More

راهنمای جامع تحقیقات برای دانشجویان

دفتر استعدادهای درخشان، براساس تجربیات دانشجویان ترم های بالاتر راهنمای زیر را برای کلیه دانشجویان دانشکده تنظیم کرده است.در این بخش این راهنمایی ها به صورت مرحله به مرحله به همراه توضیحات مربوطه، قرار داده شده است.

Read More

آموزش پروپوزال نویسی

(بروز رسانی در 11 خرداد 92)

 در این بخش دو جزوه آموزشی کاربردی به عنوان راهنمای تکمیل پرپوزال پیشنهاد طرح تحقیقاتی برای دانلود قرار داده شده است.

Read More

راهنمای دریافت متن کامل مقالات (Fulltext)

با توجه به مشکلاتی که در حال احضر برای دریافت متن کامل مقالات وجود دارد، در این مقاله سعی کردیم با معرفی راه های مختلف و وبسایت ها، دانشجویان را در زمینه دریافت متن کامل مقالات راهنمایی کنیم.

Read More

medical-proposal

خبرنامه دفتر استعدادهای درخشان

خبرنامه سایت، شامل آخرین اخبار مربوط به استعدادهای درخشان و تازه های آموزشی و پژوهشی وبسایت برای دانشجویان و اهالی پژوهش است. تعداد ایمیل های ارسالی یک یا دو ایمیل در ماه است و شما هر زمانی که بخواهید میتوانید ایمیل خود را از لیست حذف کنید.


برای اشتراک خبرنامه ایمیلتان کافی استتماس با ما

آدرس: تهران، ولنجک، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشکده دندانپزشکی، طبقه پنجم، دفتر استعدادهای درخشان Website:GTDS.ir Email:admin at GTDS dot ir

همچنین می تواندید از طریق فرم تماس با ما مکاتبه کنید.