خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمیتوان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 235

انتخاب ژورنال مناسب برای چاپ مقاله

انتخاب ژورنال مناسب برای چاپ مقاله - 3.5 out of 5 based on 4 votes
4 Votes3.55 

بعد از انجام یک پروژه تحقیقاتی و نوشتن پیش نویس مقاله پژوهش انجام شده، این سوال مطرح می شود که مقاله را باید برای کدام مجله ارسال کنیم!

در هر زمینه علمی یک یا چند ژورنال اصلی و شناخته شده وجود دارند که تنها مقالات با کیفیت بالا و گزارش پروژه های نو و خلاقانه را منتشر می کنند. با این وجود ژورنال های دیگری نیز وجود دارد که مرتبط با همان زمینه هستند و شاید کمتر شناخته شده باشند. در این بخش سه وبسایت که به انتخاب ژورنال مناسب کمک می کنند را معرفی خواهیم کرد.

 

1- elsevier journal finder

این صفحه با گرفتن اطلاعات عنوان و چکیده مقاله ژورنال مناسب را به شما پیشنهاد می کند. همچنین اطلاعاتی مثل IF ژورنال و مدت زمان انتظار برای چاپ مقاله را نیز در اختیار قرار می دهد. البته این ابزار فقط در ژورنال های elsevier جستجو می کند و باید سایر ناشرین را نیز در نظر بگیرید.

 

2- Scientific journal ranking

این وبسایت، اطلاعات نسبتا کاملی از بسیاری از ژورنال ها را در اختیار شما قرار می دهد. با انتخاب فیلد مورد نظر می توانید به ژورنال های مرتبط با آن رشته دسترسی پیدا کنید و آن ها را براساس روش های مختلف رتبه بندی مشاهده کنید. البته این وبسایت اطلاعاتی در مورد ISI بودن ژورنال یا ضریب تاثیر محاسبه شده توسط ISI در اختیار قرار نمی دهد. ولی مجموعه بزرگی از ژورنال ها را پوشش می دهد و شما می توانید اطلاعات بیشتر در مورد آن ژورنال را از صفحات زیر کسب کنید.

ISI بودن ژورنال

محاسبه IF ژورنال(سایت اول)، (سایت دوم)

ایندکس بودن ژورنال در pubmed

 

3- researchgate.net

در این سایت، شما می توانید با توجه به مقالاتی که سایر نویسندگان در سایت قرار داده اند، به دنبال ژورنال مناسب خود بگردید. برای اینکار ابتدا به قسمت publication بروید، سپس از سمت راست (وسط صفحه) advance search را انتخاب کنید. با وارد کردن چکیده مقاله خودتان ویا کلمات کلیدی، می توانید مقالات مشابه که قاعدتا در ژورنال های مشابه چاپ شده اند را بیابید.

 

 

 

لیست مجلات دندانپزشکی ISI

IF (ضریب تاثیر) چیست؟

 

 

 

مطالب منتحب

کارگاه روش تحقیق
از پروپوزال تا پایان نامه (مراحل، راهنمایی های لازم و فرم های مربوطه)

در طول دوره تحصیلی داکترای عمومی دندانپزشکی، هر دانشجو باید یک پایان نامه بنویسد. هشت واحد در قالب چهار رساله برای پایان نامه در نظر گرفته شده است. در این بخش راهنمایی هایی که برای گذراندن هریک از این واحدهای درسی لازم است، به صورت مفصل ارائه می شود. همچنین مطالبی نیز در مورد نحوه چاپ مقاله و گرفتن نمره کامل نیز آورده شده است.

Read More

Impact Factor یا عامل تاثیر چیست؟

(برای دسترسی به IF مجلات دندانپزشکی ISI اینجا را کلیک کنید.)

 
در این مقاله ضمن تعریف impact factor، نحوه محاسبه و نکاتی درباره اعتبار و نحوه استناد به آن توضیح داده می شود.

Read More

تشویقی مقالات (مبلغی که بابت انتشار هر مقاله توسط دانشگاه پرداخت می شود)

در این بخش مبلغی که توسط معاونت پژوهشی دانشگاه در ازاء چاپ مقاله به نویسندگان به عنوان تشویقی داده می شود و را دریافت آن نوشته شده است.

Read More

چگونه یک مقاله مقاله مروری بنویسیم (مقاله آموزشی)

در این بخش، یک مقاله آموزشی که در آن نحوه نوشتن مقاله مروری و مراحل مختلف کار توضیح داده شده است، برای دانلود قرار دارد.

Read More

راهنمای جامع تحقیقات برای دانشجویان

دفتر استعدادهای درخشان، براساس تجربیات دانشجویان ترم های بالاتر راهنمای زیر را برای کلیه دانشجویان دانشکده تنظیم کرده است.در این بخش این راهنمایی ها به صورت مرحله به مرحله به همراه توضیحات مربوطه، قرار داده شده است.

Read More

آموزش پروپوزال نویسی

(بروز رسانی در 11 خرداد 92)

 در این بخش دو جزوه آموزشی کاربردی به عنوان راهنمای تکمیل پرپوزال پیشنهاد طرح تحقیقاتی برای دانلود قرار داده شده است.

Read More

راهنمای دریافت متن کامل مقالات (Fulltext)

با توجه به مشکلاتی که در حال احضر برای دریافت متن کامل مقالات وجود دارد، در این مقاله سعی کردیم با معرفی راه های مختلف و وبسایت ها، دانشجویان را در زمینه دریافت متن کامل مقالات راهنمایی کنیم.

Read More

medical-proposal

خبرنامه دفتر استعدادهای درخشان

خبرنامه سایت، شامل آخرین اخبار مربوط به استعدادهای درخشان و تازه های آموزشی و پژوهشی وبسایت برای دانشجویان و اهالی پژوهش است. تعداد ایمیل های ارسالی یک یا دو ایمیل در ماه است و شما هر زمانی که بخواهید میتوانید ایمیل خود را از لیست حذف کنید.


برای اشتراک خبرنامه ایمیلتان کافی استتماس با ما

آدرس: تهران، ولنجک، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشکده دندانپزشکی، طبقه پنجم، دفتر استعدادهای درخشان Website:GTDS.ir Email:admin at GTDS dot ir

همچنین می تواندید از طریق فرم تماس با ما مکاتبه کنید.