خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمیتوان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 235

کاربرد لیزرهای کم توان در دندانپزشکی نوین - کیخسرو خسرویانی

کاربرد لیزرهای کم توان در دندانپزشکی نوین - کیخسرو خسرویانی - 3.0 out of 5 based on 1 vote
1 Vote3.05 

کیخسرو خسرویانی، زیر نظر دکتر مسعود مجاهدی

 

مقدمه
لیزر (LASER) مخفف کلمه Light Amplification by the Stimulated Emission of Radiation است. تابش پرتوهای برانگیخته زمانی اتفاق می افتد که یک فوتون به اتم های انرژی یافته برخورد کند. زمانی یک اتم انرژی یافته تلقی می شود که با یک منبع انرژی، برای مثال با استفاده الکتریسیته، یک الکترون برانگیخته می شود و از لایه الکترونی پایه به لایه الکترون بالاتر با انرژی بالاتر انتقال می یابد. البته باید انرژی دریافتی توسط الکترون کافی باشد، یعنی با میزان انرژی لازم برای ارتقاء از یک سطح به سطح دیگر برابر یا بیشتر باشد. زمانی که الکترون برانگیخته ایجاد شود، تمایل دارد به سطح پایه بر گردد که در هنگام برگشت این الکترون به سطح پایه انرژی خود را ساطع می کند. این فرآیند تکرار می شود و در اثر آزاد شدن انرژی الکترون های انرژی یافته پرتو لیزر تولید می شود. برخلاف نورهای غیر لیزری، نور لیزر:
• تک رنگ است چون از یک طول موج ساخته شده است.
• موازی است و همگرا و واگرا نیست.
• Coherent است و در یک فاز است.
فوتوتراپی (Low level laser therapy) یا LLLT روشی است که از لیزرهایی با توان کمتر از 500 میلی وات و در محدوده طول موج قرمز تا مادون قرمز (nm1100-600) برا ی تحریک ترمیم بافت ها، کاهش التهاب و کاهش درد، در زمینه ی پزشکی استفاده می شود.

...

 

دریافت نسخه الکترونیک کامل مقاله

 

 

 

مطالب منتحب

کارگاه روش تحقیق
از پروپوزال تا پایان نامه (مراحل، راهنمایی های لازم و فرم های مربوطه)

در طول دوره تحصیلی داکترای عمومی دندانپزشکی، هر دانشجو باید یک پایان نامه بنویسد. هشت واحد در قالب چهار رساله برای پایان نامه در نظر گرفته شده است. در این بخش راهنمایی هایی که برای گذراندن هریک از این واحدهای درسی لازم است، به صورت مفصل ارائه می شود. همچنین مطالبی نیز در مورد نحوه چاپ مقاله و گرفتن نمره کامل نیز آورده شده است.

Read More

Impact Factor یا عامل تاثیر چیست؟

(برای دسترسی به IF مجلات دندانپزشکی ISI اینجا را کلیک کنید.)

 
در این مقاله ضمن تعریف impact factor، نحوه محاسبه و نکاتی درباره اعتبار و نحوه استناد به آن توضیح داده می شود.

Read More

تشویقی مقالات (مبلغی که بابت انتشار هر مقاله توسط دانشگاه پرداخت می شود)

در این بخش مبلغی که توسط معاونت پژوهشی دانشگاه در ازاء چاپ مقاله به نویسندگان به عنوان تشویقی داده می شود و را دریافت آن نوشته شده است.

Read More

چگونه یک مقاله مقاله مروری بنویسیم (مقاله آموزشی)

در این بخش، یک مقاله آموزشی که در آن نحوه نوشتن مقاله مروری و مراحل مختلف کار توضیح داده شده است، برای دانلود قرار دارد.

Read More

راهنمای جامع تحقیقات برای دانشجویان

دفتر استعدادهای درخشان، براساس تجربیات دانشجویان ترم های بالاتر راهنمای زیر را برای کلیه دانشجویان دانشکده تنظیم کرده است.در این بخش این راهنمایی ها به صورت مرحله به مرحله به همراه توضیحات مربوطه، قرار داده شده است.

Read More

آموزش پروپوزال نویسی

(بروز رسانی در 11 خرداد 92)

 در این بخش دو جزوه آموزشی کاربردی به عنوان راهنمای تکمیل پرپوزال پیشنهاد طرح تحقیقاتی برای دانلود قرار داده شده است.

Read More

راهنمای دریافت متن کامل مقالات (Fulltext)

با توجه به مشکلاتی که در حال احضر برای دریافت متن کامل مقالات وجود دارد، در این مقاله سعی کردیم با معرفی راه های مختلف و وبسایت ها، دانشجویان را در زمینه دریافت متن کامل مقالات راهنمایی کنیم.

Read More

medical-proposal

خبرنامه دفتر استعدادهای درخشان

خبرنامه سایت، شامل آخرین اخبار مربوط به استعدادهای درخشان و تازه های آموزشی و پژوهشی وبسایت برای دانشجویان و اهالی پژوهش است. تعداد ایمیل های ارسالی یک یا دو ایمیل در ماه است و شما هر زمانی که بخواهید میتوانید ایمیل خود را از لیست حذف کنید.


برای اشتراک خبرنامه ایمیلتان کافی استتماس با ما

آدرس: تهران، ولنجک، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشکده دندانپزشکی، طبقه پنجم، دفتر استعدادهای درخشان Website:GTDS.ir Email:admin at GTDS dot ir

همچنین می تواندید از طریق فرم تماس با ما مکاتبه کنید.