خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمیتوان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 235

رابطه پلی مورفیسم ژنی با پری ایمپلنتایتیس - علیرضا جعفری

0 Votes05 

علیرضا جعفری، زیر نظر دکتر مهدی کدخدازاده

 

مقدمه
پری ایمپلنتایتیس یک بیماری التهابی بافتهای نگهدارنده اطراف ایمپلنت می باشد و این بیماری را معادل پریودونتیت برای دندان می دانند. مهمترین عوامل ایجاد کننده پری ایمپلنتایتیس تجمع پلاک و پاسخ التهابی بیش از حد بدن است. پری ایمپلنتایتیس معمولا بدون علامت است و در معاینات دوره ای توسط خونریزی در حین پروب کردن یافت می شود. شیوع پری ایمپلانتایتیس بین 28% تا 56% گزارش شده است. پری ایمپلنتایتیس اگر بدون درمان رها شود، باعث از دست رفتن اسئواینتگریشن و در نهایت از دست رفتن ایمپلنت می شود. پاسخ میزبان علیه پلاک می تواند میزان تخریب را تغییر دهد و این پروسه التهابی ایجاد شده می تواند از یک فرد به فرد دیگر به علت محتوای متفاوت ژنتیکی تفاوت داشته باشد. همچنین مشخص شده است، فردی که یک ایمپلنت را از دست می دهد بیشتر مستعد از دست دادن ایمپلنت های بعدی است. پلی مورفیسم ژنی وقتی رخ می دهد که در یک گونه زیستی بیش از یک آلل در یک locus(جایگاه ژنتیکی) وجود داشته باشد. پلی مورفیسم ژنی در بسیاری از بیماری ها و سرطان ها از جمله بیماری های پریودونتال نقش دارند. با وجود شبیه بودن منشا و مراحل پیشرفت پریودونتیت و پری ایمپلنتایتیس، تصور می شود که پلی مورفیسم ژنی بر روی از دست رفتن ایمپلنت ها هم تاثیر داشته باشد. هدف از این مقاله ی مروری، بررسی مقالات موجود در مورد رابطه ی بین پلی مورفیسم ژنی و پری ایمپلنتایتیس می باشد.

...

 

دریافت نسخه الکترونیک کامل مقاله

 

 

 

مطالب منتحب

کارگاه روش تحقیق
از پروپوزال تا پایان نامه (مراحل، راهنمایی های لازم و فرم های مربوطه)

در طول دوره تحصیلی داکترای عمومی دندانپزشکی، هر دانشجو باید یک پایان نامه بنویسد. هشت واحد در قالب چهار رساله برای پایان نامه در نظر گرفته شده است. در این بخش راهنمایی هایی که برای گذراندن هریک از این واحدهای درسی لازم است، به صورت مفصل ارائه می شود. همچنین مطالبی نیز در مورد نحوه چاپ مقاله و گرفتن نمره کامل نیز آورده شده است.

Read More

Impact Factor یا عامل تاثیر چیست؟

(برای دسترسی به IF مجلات دندانپزشکی ISI اینجا را کلیک کنید.)

 
در این مقاله ضمن تعریف impact factor، نحوه محاسبه و نکاتی درباره اعتبار و نحوه استناد به آن توضیح داده می شود.

Read More

تشویقی مقالات (مبلغی که بابت انتشار هر مقاله توسط دانشگاه پرداخت می شود)

در این بخش مبلغی که توسط معاونت پژوهشی دانشگاه در ازاء چاپ مقاله به نویسندگان به عنوان تشویقی داده می شود و را دریافت آن نوشته شده است.

Read More

چگونه یک مقاله مقاله مروری بنویسیم (مقاله آموزشی)

در این بخش، یک مقاله آموزشی که در آن نحوه نوشتن مقاله مروری و مراحل مختلف کار توضیح داده شده است، برای دانلود قرار دارد.

Read More

راهنمای جامع تحقیقات برای دانشجویان

دفتر استعدادهای درخشان، براساس تجربیات دانشجویان ترم های بالاتر راهنمای زیر را برای کلیه دانشجویان دانشکده تنظیم کرده است.در این بخش این راهنمایی ها به صورت مرحله به مرحله به همراه توضیحات مربوطه، قرار داده شده است.

Read More

آموزش پروپوزال نویسی

(بروز رسانی در 11 خرداد 92)

 در این بخش دو جزوه آموزشی کاربردی به عنوان راهنمای تکمیل پرپوزال پیشنهاد طرح تحقیقاتی برای دانلود قرار داده شده است.

Read More

راهنمای دریافت متن کامل مقالات (Fulltext)

با توجه به مشکلاتی که در حال احضر برای دریافت متن کامل مقالات وجود دارد، در این مقاله سعی کردیم با معرفی راه های مختلف و وبسایت ها، دانشجویان را در زمینه دریافت متن کامل مقالات راهنمایی کنیم.

Read More

medical-proposal

خبرنامه دفتر استعدادهای درخشان

خبرنامه سایت، شامل آخرین اخبار مربوط به استعدادهای درخشان و تازه های آموزشی و پژوهشی وبسایت برای دانشجویان و اهالی پژوهش است. تعداد ایمیل های ارسالی یک یا دو ایمیل در ماه است و شما هر زمانی که بخواهید میتوانید ایمیل خود را از لیست حذف کنید.


برای اشتراک خبرنامه ایمیلتان کافی استتماس با ما

آدرس: تهران، ولنجک، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشکده دندانپزشکی، طبقه پنجم، دفتر استعدادهای درخشان Website:GTDS.ir Email:admin at GTDS dot ir

همچنین می تواندید از طریق فرم تماس با ما مکاتبه کنید.