خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمیتوان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 235

تومور ادنتوژنیک کراتوسیستیک(KCOT)- از کیست به تومور! - سارا ساعدی

تومور ادنتوژنیک کراتوسیستیک(KCOT)- از کیست به تومور! - سارا ساعدی - 4.0 out of 5 based on 1 vote
1 Vote4.05 

سارا ساعدی، زیر نظر دکتر فاطمه مشهدی عباس

 

مقدمه

سازمان بهداشت جهانی (WHO) در سال 2005 در طبقه بندی جدید کراتوکیست ادنتوژنیک(OKC) را به عنوان تومور ادنتوژنیک کراتوسیست (KCOT) معرفی کرد. درحال حاضر این تومور به عنوان یک نئوپلاسم خوش خیم با منشا اپی تلیوم ادنتوژنیک محسوب می شود. درسال 1774 که جان هانتر برای اولین بار کیست دندانی را گزارش کرد تا به امروز کیست های ادنتوژنیک به عنوان ضایعات پاتولوژیک فکین به خوبی شناخته شده اند. در این میان، KCOT ضایعه ای است که به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است. نام گذاری این کیست دائما در حال تغییر است . درابتدا این کیست ادنتوژنیک اپی تلیالی به عنوان کیست پریموردیال شناخته شده و پس از آن، از کیست پریموردیال جدا شده و با ماهیت مستقل به عنوان کراتوکیست ادنتوژنیک شناخته شد. ماهیت مخرب این ضایعه از همان ابتدای کشفش مورد توجه بوده و موارد متعددی از تحلیل استخوان کورتیکال، درگیری بافت نرم و گسترش به قاعده جمجمه، اوربیت و اینفراتمپورال فوسا گزارش شده است. این موضوع که آیا کیست ها می توانند چنین پتانسیل تهاجمی داشته باشند، برای مدت زیادی مورد بحث بوده است. هم چنین میزان عود بالای این ضایعه نیز از مسائل مورد توجه بوده است.

...

 

دریافت نسخه الکترونیک کامل مقاله

 

 

 

مطالب منتحب

کارگاه روش تحقیق
از پروپوزال تا پایان نامه (مراحل، راهنمایی های لازم و فرم های مربوطه)

در طول دوره تحصیلی داکترای عمومی دندانپزشکی، هر دانشجو باید یک پایان نامه بنویسد. هشت واحد در قالب چهار رساله برای پایان نامه در نظر گرفته شده است. در این بخش راهنمایی هایی که برای گذراندن هریک از این واحدهای درسی لازم است، به صورت مفصل ارائه می شود. همچنین مطالبی نیز در مورد نحوه چاپ مقاله و گرفتن نمره کامل نیز آورده شده است.

Read More

Impact Factor یا عامل تاثیر چیست؟

(برای دسترسی به IF مجلات دندانپزشکی ISI اینجا را کلیک کنید.)

 
در این مقاله ضمن تعریف impact factor، نحوه محاسبه و نکاتی درباره اعتبار و نحوه استناد به آن توضیح داده می شود.

Read More

تشویقی مقالات (مبلغی که بابت انتشار هر مقاله توسط دانشگاه پرداخت می شود)

در این بخش مبلغی که توسط معاونت پژوهشی دانشگاه در ازاء چاپ مقاله به نویسندگان به عنوان تشویقی داده می شود و را دریافت آن نوشته شده است.

Read More

چگونه یک مقاله مقاله مروری بنویسیم (مقاله آموزشی)

در این بخش، یک مقاله آموزشی که در آن نحوه نوشتن مقاله مروری و مراحل مختلف کار توضیح داده شده است، برای دانلود قرار دارد.

Read More

راهنمای جامع تحقیقات برای دانشجویان

دفتر استعدادهای درخشان، براساس تجربیات دانشجویان ترم های بالاتر راهنمای زیر را برای کلیه دانشجویان دانشکده تنظیم کرده است.در این بخش این راهنمایی ها به صورت مرحله به مرحله به همراه توضیحات مربوطه، قرار داده شده است.

Read More

آموزش پروپوزال نویسی

(بروز رسانی در 11 خرداد 92)

 در این بخش دو جزوه آموزشی کاربردی به عنوان راهنمای تکمیل پرپوزال پیشنهاد طرح تحقیقاتی برای دانلود قرار داده شده است.

Read More

راهنمای دریافت متن کامل مقالات (Fulltext)

با توجه به مشکلاتی که در حال احضر برای دریافت متن کامل مقالات وجود دارد، در این مقاله سعی کردیم با معرفی راه های مختلف و وبسایت ها، دانشجویان را در زمینه دریافت متن کامل مقالات راهنمایی کنیم.

Read More

medical-proposal

خبرنامه دفتر استعدادهای درخشان

خبرنامه سایت، شامل آخرین اخبار مربوط به استعدادهای درخشان و تازه های آموزشی و پژوهشی وبسایت برای دانشجویان و اهالی پژوهش است. تعداد ایمیل های ارسالی یک یا دو ایمیل در ماه است و شما هر زمانی که بخواهید میتوانید ایمیل خود را از لیست حذف کنید.


برای اشتراک خبرنامه ایمیلتان کافی استتماس با ما

آدرس: تهران، ولنجک، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشکده دندانپزشکی، طبقه پنجم، دفتر استعدادهای درخشان Website:GTDS.ir Email:admin at GTDS dot ir

همچنین می تواندید از طریق فرم تماس با ما مکاتبه کنید.