خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمیتوان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 235

فایل های WaveOne، درمان ریشه تنها با یک فایل - محمدتقی باغانی

0 Votes05 

محمدتقی باغانی، زیر نظر دکتر امید دیانت

 

مقدمه
هدف از آماده سازی و شکل دهی مکانیکی کانال حذف تمام محتویات آن به خصوص میکروارگانیسم ها است. پاکسازی مناسب، با بزرگ کردن سایز فایل ها وبه دنبال آن افزایش قطر کانال صورت می گیرد. هم چنین در پاکسازی کانال باید آناتومی ریشه حفظ شود. شکل دهی کانال در همه تکنیک ها شامل حذف عاج از داخل کانال هستند. حذف عاج در یک قسمت کانال به جای تمام قسمت ها باعث ایجاد Canal Transportation می شود. مطالعات مختلف گزارش کرده اند که احتمال بروز صاف شدگی کانال و transportation در فایل های دستی استنلس استیل بیشتر است. معرفی فایل های نیکل-تیتانیوم دستی و بعد ها فایل های روتاری و موتوری باعث کاهش چشم گیر این مشکلات در دو دهه اخیر شده است. فایل های روتاری نیکل تیتانیوم برای کاهش زمان آماده سازی و همین طور کاهش تعداد فایل هایی که وارد کانال می شوند طراحی شده اند. مشکلی که فایل های روتاری با آن مواجهند شکستن فایل در داخل کانال با دو مکانیسم مختلف است: شکستگی به خاطر پیچش و شکستگی به علت خستگی خمشی. خستگی خمشی وقتی اتفاق می افتد که نوک فایل یا قسمت دیگری از فایل در کانال قفل شده و گیر کند، در حالی که شانک آن هنوز در حال جرخش است. این امر وقتی رخ می دهد که چرخش موتور از حد الاستیک فلز فرا تر برود. شکستگی ناشی از پیچش اضافی معمولا نشانه های تغییر شکل پلاستیک را از خود نشان می دهد. فایل های مورد بحث امروز ما، فایل های روتاری هستند که مشکلات بالا را کاهش داده و باعث افزایش سرعت و راحتی درمان های اندودونتیک می شوند.

...

 

دریافت نسخه الکترونیک کامل مقاله

 

 

 

مطالب منتحب

کارگاه روش تحقیق
از پروپوزال تا پایان نامه (مراحل، راهنمایی های لازم و فرم های مربوطه)

در طول دوره تحصیلی داکترای عمومی دندانپزشکی، هر دانشجو باید یک پایان نامه بنویسد. هشت واحد در قالب چهار رساله برای پایان نامه در نظر گرفته شده است. در این بخش راهنمایی هایی که برای گذراندن هریک از این واحدهای درسی لازم است، به صورت مفصل ارائه می شود. همچنین مطالبی نیز در مورد نحوه چاپ مقاله و گرفتن نمره کامل نیز آورده شده است.

Read More

Impact Factor یا عامل تاثیر چیست؟

(برای دسترسی به IF مجلات دندانپزشکی ISI اینجا را کلیک کنید.)

 
در این مقاله ضمن تعریف impact factor، نحوه محاسبه و نکاتی درباره اعتبار و نحوه استناد به آن توضیح داده می شود.

Read More

تشویقی مقالات (مبلغی که بابت انتشار هر مقاله توسط دانشگاه پرداخت می شود)

در این بخش مبلغی که توسط معاونت پژوهشی دانشگاه در ازاء چاپ مقاله به نویسندگان به عنوان تشویقی داده می شود و را دریافت آن نوشته شده است.

Read More

چگونه یک مقاله مقاله مروری بنویسیم (مقاله آموزشی)

در این بخش، یک مقاله آموزشی که در آن نحوه نوشتن مقاله مروری و مراحل مختلف کار توضیح داده شده است، برای دانلود قرار دارد.

Read More

راهنمای جامع تحقیقات برای دانشجویان

دفتر استعدادهای درخشان، براساس تجربیات دانشجویان ترم های بالاتر راهنمای زیر را برای کلیه دانشجویان دانشکده تنظیم کرده است.در این بخش این راهنمایی ها به صورت مرحله به مرحله به همراه توضیحات مربوطه، قرار داده شده است.

Read More

آموزش پروپوزال نویسی

(بروز رسانی در 11 خرداد 92)

 در این بخش دو جزوه آموزشی کاربردی به عنوان راهنمای تکمیل پرپوزال پیشنهاد طرح تحقیقاتی برای دانلود قرار داده شده است.

Read More

راهنمای دریافت متن کامل مقالات (Fulltext)

با توجه به مشکلاتی که در حال احضر برای دریافت متن کامل مقالات وجود دارد، در این مقاله سعی کردیم با معرفی راه های مختلف و وبسایت ها، دانشجویان را در زمینه دریافت متن کامل مقالات راهنمایی کنیم.

Read More

medical-proposal

خبرنامه دفتر استعدادهای درخشان

خبرنامه سایت، شامل آخرین اخبار مربوط به استعدادهای درخشان و تازه های آموزشی و پژوهشی وبسایت برای دانشجویان و اهالی پژوهش است. تعداد ایمیل های ارسالی یک یا دو ایمیل در ماه است و شما هر زمانی که بخواهید میتوانید ایمیل خود را از لیست حذف کنید.


برای اشتراک خبرنامه ایمیلتان کافی استتماس با ما

آدرس: تهران، ولنجک، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشکده دندانپزشکی، طبقه پنجم، دفتر استعدادهای درخشان Website:GTDS.ir Email:admin at GTDS dot ir

همچنین می تواندید از طریق فرم تماس با ما مکاتبه کنید.