خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمیتوان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 235

جرمگیری و تسطیح ریشه، از گذشته تا به حال - امیررضا مهدی زاده

جرمگیری و تسطیح ریشه، از گذشته تا به حال - امیررضا مهدی زاده - 1.5 out of 5 based on 2 votes
2 Votes1.55 

امیررضا مهدی زاده، زیر نظر دکتر رضا عمید

 

مقدمه
بیماری های پریودنتال یکی از شایع ترین بیماری های عفونی و التهابی می باشند که در اثر تجمع پلاک میکروبی و دیگر رسوبات بر روی سطوح دندانی ایجاد شده، باعث تخریب بافت نرم و سخت دندان می شوند. هدف از درمان های پریودنتال توقف عفونت پریودنتال و به دست آوردن پریودنشیوم سالم است. برداشت دوره ای میکروب های زیر لثه ای برای کنترل بیماری های التهابی پریودنتال ضروری است. با جرمگیری و تسطیح ریشه، بازسازی اتصالات از دست رفته و برقراری چسبندگی مجدد بافت به سطح عریان شده دندان ها امکان پذیر می شود. این آماده سازی به صورت مکانیکی یا شیمیایی صورت می گیرد. آماده سازی مکانیکی شامل برداشت جرم و رسوبات میکروبی از سطح ریشه(Scaling) ، تسطیح آن (planning) و کورتاژ زیر لثه ای است که با استفاده از وسایل جرم گیری دستی، دستگاه های سونیک یا اولتراسونیک صورت می گیرد. آماده سازی شیمیایی با کاربرد موادی همچون اسید سیتریک، تتراسایلکین یا EDTA انجام می شود. در گذشته، بیشتر از وسایل جرم گیری و کورتاژ دستی استفاده می شد، تا اینکه وسایل سونیک و اولتراسونیک طراحی شدند.

...

 

دریافت نسخه الکترونیک کامل مقاله

 

 

 

مطالب منتحب

کارگاه روش تحقیق
از پروپوزال تا پایان نامه (مراحل، راهنمایی های لازم و فرم های مربوطه)

در طول دوره تحصیلی داکترای عمومی دندانپزشکی، هر دانشجو باید یک پایان نامه بنویسد. هشت واحد در قالب چهار رساله برای پایان نامه در نظر گرفته شده است. در این بخش راهنمایی هایی که برای گذراندن هریک از این واحدهای درسی لازم است، به صورت مفصل ارائه می شود. همچنین مطالبی نیز در مورد نحوه چاپ مقاله و گرفتن نمره کامل نیز آورده شده است.

Read More

Impact Factor یا عامل تاثیر چیست؟

(برای دسترسی به IF مجلات دندانپزشکی ISI اینجا را کلیک کنید.)

 
در این مقاله ضمن تعریف impact factor، نحوه محاسبه و نکاتی درباره اعتبار و نحوه استناد به آن توضیح داده می شود.

Read More

تشویقی مقالات (مبلغی که بابت انتشار هر مقاله توسط دانشگاه پرداخت می شود)

در این بخش مبلغی که توسط معاونت پژوهشی دانشگاه در ازاء چاپ مقاله به نویسندگان به عنوان تشویقی داده می شود و را دریافت آن نوشته شده است.

Read More

چگونه یک مقاله مقاله مروری بنویسیم (مقاله آموزشی)

در این بخش، یک مقاله آموزشی که در آن نحوه نوشتن مقاله مروری و مراحل مختلف کار توضیح داده شده است، برای دانلود قرار دارد.

Read More

راهنمای جامع تحقیقات برای دانشجویان

دفتر استعدادهای درخشان، براساس تجربیات دانشجویان ترم های بالاتر راهنمای زیر را برای کلیه دانشجویان دانشکده تنظیم کرده است.در این بخش این راهنمایی ها به صورت مرحله به مرحله به همراه توضیحات مربوطه، قرار داده شده است.

Read More

آموزش پروپوزال نویسی

(بروز رسانی در 11 خرداد 92)

 در این بخش دو جزوه آموزشی کاربردی به عنوان راهنمای تکمیل پرپوزال پیشنهاد طرح تحقیقاتی برای دانلود قرار داده شده است.

Read More

راهنمای دریافت متن کامل مقالات (Fulltext)

با توجه به مشکلاتی که در حال احضر برای دریافت متن کامل مقالات وجود دارد، در این مقاله سعی کردیم با معرفی راه های مختلف و وبسایت ها، دانشجویان را در زمینه دریافت متن کامل مقالات راهنمایی کنیم.

Read More

medical-proposal

خبرنامه دفتر استعدادهای درخشان

خبرنامه سایت، شامل آخرین اخبار مربوط به استعدادهای درخشان و تازه های آموزشی و پژوهشی وبسایت برای دانشجویان و اهالی پژوهش است. تعداد ایمیل های ارسالی یک یا دو ایمیل در ماه است و شما هر زمانی که بخواهید میتوانید ایمیل خود را از لیست حذف کنید.


برای اشتراک خبرنامه ایمیلتان کافی استتماس با ما

آدرس: تهران، ولنجک، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشکده دندانپزشکی، طبقه پنجم، دفتر استعدادهای درخشان Website:GTDS.ir Email:admin at GTDS dot ir

همچنین می تواندید از طریق فرم تماس با ما مکاتبه کنید.