خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمیتوان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 235

ایمپلنت های دندانی یکپارچه: مروری بر مقالات

0 Votes05 

شیرین شیدفر، دکتر مهدی کدخدازاده، دكتر ياسر صافي، محمد تقی باغانی
مجله تحقيقات دانشجویی، دانشكده دندانپزشكي، دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي، دوره 2، شماره 1، زمستان 1392، 31-27

 

 

چكيده
سابقه و هدف: امروزه تسهیل استفاده از ایمپلنتها به هدفی در درمان بیماران بی دندان تبدیل گردیده است. هدف از این مطالعه مروری بررسی عملکرد ایمپلنتهای یکپارچه و توضیح مزایا و معایب آنها نسبت به ایمپلنتهای مرسوم دو قسمتی و امکان جایگزینی آنها می باشد.
مرور مقالات: در مطالعه مروری حاضر جستجو در pubmed و با استفاده از کلیدواژه¬هــای dental implants، one-piece implants، one-stage و immediate loading در مقاله های به زبان انگلیسی از سال 2001 تا 2013 انجام گرفت. در نهایت 22 مقاله انتخاب گردید.
نتیجه‌گیری: مرور حاضر نشان داد از آنجا که هم ایمپلنتهای یکپارچه و هم ایمپلنتهای دو قسمتی معایب ومزایای خود را دارند، بنابراین انتخاب باید براساس شرایط کلینیکی و بنا به صلاحدید کلینیسین باشد.


کلید واژگان: ایمپلنتهای دندانی، ایمپلنتهای یکپارچه، بارگذاری فوری

 

 

PDF-V 

 

مطالب منتحب

کارگاه روش تحقیق
از پروپوزال تا پایان نامه (مراحل، راهنمایی های لازم و فرم های مربوطه)

در طول دوره تحصیلی داکترای عمومی دندانپزشکی، هر دانشجو باید یک پایان نامه بنویسد. هشت واحد در قالب چهار رساله برای پایان نامه در نظر گرفته شده است. در این بخش راهنمایی هایی که برای گذراندن هریک از این واحدهای درسی لازم است، به صورت مفصل ارائه می شود. همچنین مطالبی نیز در مورد نحوه چاپ مقاله و گرفتن نمره کامل نیز آورده شده است.

Read More

Impact Factor یا عامل تاثیر چیست؟

(برای دسترسی به IF مجلات دندانپزشکی ISI اینجا را کلیک کنید.)

 
در این مقاله ضمن تعریف impact factor، نحوه محاسبه و نکاتی درباره اعتبار و نحوه استناد به آن توضیح داده می شود.

Read More

تشویقی مقالات (مبلغی که بابت انتشار هر مقاله توسط دانشگاه پرداخت می شود)

در این بخش مبلغی که توسط معاونت پژوهشی دانشگاه در ازاء چاپ مقاله به نویسندگان به عنوان تشویقی داده می شود و را دریافت آن نوشته شده است.

Read More

چگونه یک مقاله مقاله مروری بنویسیم (مقاله آموزشی)

در این بخش، یک مقاله آموزشی که در آن نحوه نوشتن مقاله مروری و مراحل مختلف کار توضیح داده شده است، برای دانلود قرار دارد.

Read More

راهنمای جامع تحقیقات برای دانشجویان

دفتر استعدادهای درخشان، براساس تجربیات دانشجویان ترم های بالاتر راهنمای زیر را برای کلیه دانشجویان دانشکده تنظیم کرده است.در این بخش این راهنمایی ها به صورت مرحله به مرحله به همراه توضیحات مربوطه، قرار داده شده است.

Read More

آموزش پروپوزال نویسی

(بروز رسانی در 11 خرداد 92)

 در این بخش دو جزوه آموزشی کاربردی به عنوان راهنمای تکمیل پرپوزال پیشنهاد طرح تحقیقاتی برای دانلود قرار داده شده است.

Read More

راهنمای دریافت متن کامل مقالات (Fulltext)

با توجه به مشکلاتی که در حال احضر برای دریافت متن کامل مقالات وجود دارد، در این مقاله سعی کردیم با معرفی راه های مختلف و وبسایت ها، دانشجویان را در زمینه دریافت متن کامل مقالات راهنمایی کنیم.

Read More

medical-proposal

خبرنامه دفتر استعدادهای درخشان

خبرنامه سایت، شامل آخرین اخبار مربوط به استعدادهای درخشان و تازه های آموزشی و پژوهشی وبسایت برای دانشجویان و اهالی پژوهش است. تعداد ایمیل های ارسالی یک یا دو ایمیل در ماه است و شما هر زمانی که بخواهید میتوانید ایمیل خود را از لیست حذف کنید.


برای اشتراک خبرنامه ایمیلتان کافی استتماس با ما

آدرس: تهران، ولنجک، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشکده دندانپزشکی، طبقه پنجم، دفتر استعدادهای درخشان Website:GTDS.ir Email:admin at GTDS dot ir

همچنین می تواندید از طریق فرم تماس با ما مکاتبه کنید.