خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمیتوان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 235

شیوه ابتکاری در درمان نقصان رشد ماگزیلا با صفحه زبانی: گزارش مورد

0 Votes05 

مصطفی آلام، دكتر عبدالرحمن شوکت بخش، دكتر عبدالرضا جمیلیان، محسن گلکار پروین
مجله تحقیقات دانشجویی، دانشكده دندانپزشكي، دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي، دوره 2، شماره 1، زمستان 1392، 56-53

 

 

چكيده
سابقه و هدف: مال اکلوژن اسکلتال کلاس III یک ناهنجاری دشوار از نظر درمان است. این ناهنجاری می‌تواند در نتیجه عقب بودن اسکلتال فک بالا، جلو آمدن اسکلتال فک پایین و یا ترکیبی از هر دو باشد. هدف از این مطالعه بررسی درمان یک مورد مال اکلوژن کلاس III در دختری 6 ساله با نقصان رشد ماگزیلا بود.
گزارش مورد: بیمار دختری 6 سال و 6 ماهه بود که در ابتدا برای درمان نقصان رشد ماگزیلا به یک مرکز خصوصی درمان های ارتودنسی مراجعه کرده بود. این بیمار با یک دستگاه صفحه زبانی (Tongue Plate) درمان شد. دستگاه یک هدارای دوکلاسپ آدامز بر روی مولرهای اول دائمی فک بالا، دو کلاسپ C شکل بر روی کانین¬های شیری فک بالا و یک صفحه آکریلی در پشتاینسیزورهای فک بالا است. درمان فعال برای تصحیح دلخواه مالاکلوژن تا 24 ماه ادامه پیدا کرد. در نهایت زاویه SNA، 4 درجه افزایش و زاویه IMPA ،11 درجه کاهش پیدا کرد.
بحث: این مطالعه نشان می‌دهدکه صفحه زبانی می‌تواند جایگزینی مناسب برای دستگاه‌ای خارج دهانی دردرمان مالاکلوژن کلاس 3 و موارد نقصان رشد ماگزیلا باشد.


کلید واژگان: اورجت، اوربایت، مال اکلوژن کلاس III، جراحی ارتوگناتیک، صفحه زبانی.

 

 

PDF-V 

 

مطالب منتحب

کارگاه روش تحقیق
از پروپوزال تا پایان نامه (مراحل، راهنمایی های لازم و فرم های مربوطه)

در طول دوره تحصیلی داکترای عمومی دندانپزشکی، هر دانشجو باید یک پایان نامه بنویسد. هشت واحد در قالب چهار رساله برای پایان نامه در نظر گرفته شده است. در این بخش راهنمایی هایی که برای گذراندن هریک از این واحدهای درسی لازم است، به صورت مفصل ارائه می شود. همچنین مطالبی نیز در مورد نحوه چاپ مقاله و گرفتن نمره کامل نیز آورده شده است.

Read More

Impact Factor یا عامل تاثیر چیست؟

(برای دسترسی به IF مجلات دندانپزشکی ISI اینجا را کلیک کنید.)

 
در این مقاله ضمن تعریف impact factor، نحوه محاسبه و نکاتی درباره اعتبار و نحوه استناد به آن توضیح داده می شود.

Read More

تشویقی مقالات (مبلغی که بابت انتشار هر مقاله توسط دانشگاه پرداخت می شود)

در این بخش مبلغی که توسط معاونت پژوهشی دانشگاه در ازاء چاپ مقاله به نویسندگان به عنوان تشویقی داده می شود و را دریافت آن نوشته شده است.

Read More

چگونه یک مقاله مقاله مروری بنویسیم (مقاله آموزشی)

در این بخش، یک مقاله آموزشی که در آن نحوه نوشتن مقاله مروری و مراحل مختلف کار توضیح داده شده است، برای دانلود قرار دارد.

Read More

راهنمای جامع تحقیقات برای دانشجویان

دفتر استعدادهای درخشان، براساس تجربیات دانشجویان ترم های بالاتر راهنمای زیر را برای کلیه دانشجویان دانشکده تنظیم کرده است.در این بخش این راهنمایی ها به صورت مرحله به مرحله به همراه توضیحات مربوطه، قرار داده شده است.

Read More

آموزش پروپوزال نویسی

(بروز رسانی در 11 خرداد 92)

 در این بخش دو جزوه آموزشی کاربردی به عنوان راهنمای تکمیل پرپوزال پیشنهاد طرح تحقیقاتی برای دانلود قرار داده شده است.

Read More

راهنمای دریافت متن کامل مقالات (Fulltext)

با توجه به مشکلاتی که در حال احضر برای دریافت متن کامل مقالات وجود دارد، در این مقاله سعی کردیم با معرفی راه های مختلف و وبسایت ها، دانشجویان را در زمینه دریافت متن کامل مقالات راهنمایی کنیم.

Read More

medical-proposal

خبرنامه دفتر استعدادهای درخشان

خبرنامه سایت، شامل آخرین اخبار مربوط به استعدادهای درخشان و تازه های آموزشی و پژوهشی وبسایت برای دانشجویان و اهالی پژوهش است. تعداد ایمیل های ارسالی یک یا دو ایمیل در ماه است و شما هر زمانی که بخواهید میتوانید ایمیل خود را از لیست حذف کنید.


برای اشتراک خبرنامه ایمیلتان کافی استتماس با ما

آدرس: تهران، ولنجک، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشکده دندانپزشکی، طبقه پنجم، دفتر استعدادهای درخشان Website:GTDS.ir Email:admin at GTDS dot ir

همچنین می تواندید از طریق فرم تماس با ما مکاتبه کنید.